2019-12-02

Šiandien įsigaliojo 2019 m. balandžio 16 d. priimtas Konstitucinio Teismo (KT) nutarimas, kuriuo 2017 m. liepos 11 d. Seimo priimtos Miškų įstatymo pataisos pripažintos prieštaraujančiomis Konstitucijai. KT konstatavo, kad įstatymo pakeitimai buvo nepagrįstai priimti ypatingos skubos tvarka.

Seimas per KT nustatytą terminą- iki gruodžio 2 d.- taip ir nesugebėjo iš naujo įprasta tvarka priimti Miškų įstatymo pataisų.

Savaime tas nereiškia, kad yra atkurtas Miškų įstatyme buvęs nustatytas teisinis reguliavimas, pagal kurį iki vadinamosios „urėdijų reformos“ Lietuvoje veikė 42 miškų urėdijos. Tačiau, kaip naujienų agentūrai BNS sako Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kyla tam tikrų teisinių problemų dėl šį pirmadienį įsigaliojusio Teismo nutarimo. Jis atkreipė dėmesį, kad prieštaraujančiu Konstitucijai pripažintu įstatymu pakeista ir daugiau Miškų įstatymo straipsnių, susijusių su miškų valdymu ir tvarkymu. Pavyzdžiui, tai reiškia, kad nuo gruodžio 2 d. lieka nesureguliuota, pvz., valstybinės miško žemės valdymas patikėjimo teise, miškų urėdijų valstybinės funkcijos, valstybinių miškų pareigūnų gyvybės ir sveikatos draudimas, miškų valdytojų privalomieji atskaitymai į valstybės biudžetą, uždraudimas asmenims lankytis miškuose, miško apsauga nuo gaisrų ir stichinių nelaimių, ligų, kenkėjų ir pan.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda neigiamai vertina Seimo delsimą priimti Miškų įstatymo pataisas dėl urėdijų reformos, kuriomis būtų užtikrintas sklandus ir efektyvus miškų ūkio valdymas bei tvarkymas [ https://www.lrp.lt/…/prezidentas-ragina-nevilkinti-mi…/33516 ].

Share Tweet Pin it

Add Comment

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Comments