Dėl VMU požiūrio į rangovus

Metai baigiasi, bet vietoje to, kad galėtume ramiai laukti švenčių tenka bendrauti su VMU.

Kaip ir pernai, šiemet vėl tos pačios problemos, neįvykdyti įsipareigojimai ir baudos rangovams.

Gruodžio 13 d. teko „maloniai” pabendrauti su VMU  generaliniu direktoriumi p. Valdu Kaubre ir jo kompanija.

Tik bendravimas jau vyksta dalyvaujant vienos iš mūsų asociacijos įmonės vadovams ir jų pasamdytiems advokatams.

Viešai gerb. direktorius deklaruoja, kad esame socialiniai partneriai, kad reikalingi stiprūs rangovai, bet realybė kiek kitokia.

Aš retoriškai paklausiau, ar jie nepjauna šakos ant kurios sėdi. Sektoriuje tragiškai trūksta rankinį darbą dirbančių žmonių, operatorių, algos mažos niekas nenori eiti dirbti.

Gal planuose yra aplamai perimti visą rangą sau? Nors visur deklaruoja, kad patys darys ne daugiau 30 proc.

Minėtai įmonei švelniai tariant trūko kantrybė ir jie kreipėsi į teisininkus.

Gresia nei daug, nei mažai ~40 000 Eur bauda. Ir pasirodo, kad ne viskas su VMU taip jau ir gerai, teisininkai rado ne vieną

pačios VMU padarytą klaidą ar neatitikimą. Aš nežinau, kaip kituose padaliniuose, bet minėtame padalinyje technologinėje kortelėje pažymėti valksmai natūroje nepažymėti,

atrankiniuose, atvejinuose kirtimuose nesužymėti kertami medžiai, atliekant paslaugas turi patys pasidaryti kitus nepriklausančius darbus ir pan. Maždaug patys pasidarykite.

Nesilaikoma ketvirtinių planavimų, nors rangovai ne kartą raštu prašė darbų ankstesniu periodu darbai sustumiami į metų pabaigą, ko pasekoje būsime „nuskalpuoti”.

Vakar gavau žinių, kad Kuršėnų padalinys jau 300 Eur netesybomis už pagal grafiką neatliktų darbų kiekį nubaudė ir miškininkystės paslaugas atliekančią įmonę. Jai viso labo telikę išugdyti ~20 iš 60 ha. ir metai dar nesibaigė. Praturtės???

Kitai įmonei vasaros metu atsitiko nelaimė, sudegė medkirtė. Apie tai, kad galimai nepavyks įvykdyti visų įsipareigojimų buvo informuotas padalinys ir ką jūs manote, artėjant metų pabaigai įmonei taip pat ruošiama baudelė.

Į jokias derybas, ar rangovų argumentus su retomis išimtimis visiškai nekreipiama dėmesio, vyrauja tik visiškai formalus, kartais įsakmaus tono bendravimas.

Šios dienos susitikime aš tiesiai šviesiai pasakiau, galbūt tik savo nuomonę, kad su tokiu VMU požiūriu į rangovus iki socialinės partnerystės mums tas pats, kaip iki mėnulio ir mes kai partneriai neturime apie ką kalbėti.

Partneriai taip nesielgia. Aš susitikimuose su VMU ne kartą kalbėjau, kad tik normaliai komunikuojant ir derinant tarpusavyje užduotis bus pasiektas geriausias rezultatas.

Kaip pavyzdį prieš vieno padalinio vadovą aš turiu nukelti kepurę. Prieš du metus, metų pabaigoje esant likusiam nekirstam nemenkam fondui, jis sukvietė visus padalinyje dirbančius rangovus ir visi darbai buvo padaryti laiku, nereikėjo nieko bausti. Reikia tik norėti.

Deja, VMU vadovas p. Valdas Kaubrė mano kitaip.

Mieli kolegos, kiek gi dar VMU turi jums nudirti odos, kad pagaliau suprastumėte, kad tik vienybėje mes esame stiprūs.

Kol kas asociacijos veikloje aš tos vienybės nejaučiu. Bandome irtis kiekvienas sau atskirai, bet jiem to tik ir reikia.

Taip lengviau mus prispausti.

Taigi bandome kurti precedentą ir įrodyti, kad VMU turi ne tik teises, bet ir pareigas, kurias apibrėžia teisės aktai ir nesvarbu, kad ne viskas atsispindi mūsų pasirašytos sutartyse.

Kad ir jie sąmoningai ar ne daro klaidas pasinaudodami tuo, kad kitiems rangovams gal kažkiek trūksta teisinių žinių.

Aš jau ne kartą sakiau, kad VISI PRAŠYMAI AR KITI PAKLAUSIMAI PADALINIAMS BŪTŲ TEIKIAMI TIK RAŠTU.

Kad į kiekvieną gautą iš padalinių ar VMU dokumentą turi būti atsakyta ARGUMENTUOTAI IR RAŠTU!

Žodžio ar telefoninio skambučio, susiklosčius nepalankioms aplinkybėms, prie „protokolo” neprisegsi.

Jei kyla kažkokie klausimai, asociacija savo kompetencijos ribose yra visada pasirengusi jums padėti.

Esant būtinybei padėsime klausimus spresti kitame lygmenyje.

Tapkime pagaliau ORŪS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *