Pasitarimas Aplinkos ministerijoje

2022-03-23 d. Vyko nuotolinis Asociacijos inicijuotas pasitarimas pasitarimas dėl įkainių indeksavimo pasikeitus degalų kainai. Dalyvavo Aplinkos viceministras Danas Augutis, Seimo Aplinkos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė, Ministrės Pirmininkės patarėjas ekonomikos klausimais, Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai, VMU vadovybė.Susitarimo rezultatai:

1. Įkainius indeksuoti galima vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo 89 str. nuostatomis, kurių 1 d. 3 p. įtvirtinta, kad viešojo pirkimo sutartis gali būti keičiama, kai pakeitimo būtinybė atsirado dėl aplinkybių, kurių protinga ir apdairi perkančioji organizacija negalėjo numatyti, ir kai kartu yra šios sąlygos: a) pakeitimas iš esmės nepakeičia pirkimo sutarties ar preliminariosios sutarties pobūdžio; b) atskiro pakeitimo vertė neviršija 50 procentų, o bendra atskirų pakeitimų pagal šį punktą vertė -100 procentų pradinės pirkimo sutarties ar preliminariosios sutarties vertės.

2. Jokių kitų sutarčių punktų galiojančiose sutartyse keisti NEGALIMA

3. Sutartyse numatytas atskaitos taškas – Statistikos departamentas, skelbiantis kuro kainas, bet kurio duomenys vėluoja 1,5 – 2 mėn. (kovo statistika numatoma ~ balandžio 13 d.)

4. Keisti atskaitos imties – Statistikos departamento galiojančiose sutartyse NEGALIMA. (Nors aš ne kartą siūliau sutartyse numatyti indeksavimo dažnį ir nesirišti prie statistikos, o imti ORLEN terminalo didmeninių kainų statistiką).

5. Įkainiai bus indeksuojami pagal sutartyse nurodytas įkainių perskačiavimo formules.

6. Perskaičiavimo dažnumą ir ar galios kažkiek atbuline data teks susitarti mums su VMU. Kaip nekeista, VMU šiais klausimais. Tai pasistengsiu padaryti kaip galima greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *